Od čoho závisia prejavy starnutia?
Hovorí sa, že človek je taký starý, ako sa cíti, ale svojím okolím je, chtiac či nechtiac, posudzovaný aj podľa toho, ako vyzerá jeho pleť. Našťastie, okrem pozitívneho myslenia sa dá pre sviežo vyzerajúcu pleť urobiť oveľa viac. Starnutie je prirodzený proces, ktorý však môžeme podstatne spomaliť vhodnou starostlivosťou. Prejavy starnutia môžu byť rôzne a závisia od spôsobu života, životosprávy, klímy, zdravotného a psychického stavu, ako aj od predchádzajúcej kozmetickej starostlivosti.

Ako pôsobí v  koži kyselina hyalurónová?
Okrem správnej životosprávy máme bezpečné a prirodzené riešenie aj pre tých, ktorí by chceli prírode trochu pomôcť. V prípade kyseliny hyalurónovej (KH) hovoríme o prevratnom riešení čo sa týka nielen prevencie, ale aj vypĺňania vrások. KH sa totiž nachádza v  koži aj prirodzene a  jej dodávaním teda podporujeme aj telu vlastné prirodzené procesy obnovy pokožky. Kyselinu na to predurčujú vynikajúce hydratačné vlastnosti, vďaka ktorým dodáva pokožke objem a pružnosť, zvyšuje elasticitu a tonus kože.

Aké sú možnosti doplnenia KH?
S pribúdajúcim vekom sa koncentrácia KH v koži znižuje, dopĺňať ju však môžete kapsulami alebo vo forme krémov. Kapsuly sú účinnou formou hlavne v prípade prevencie proti starnutiu kože, nakoľko dokážu dodávať potrebné látky zvnútra. Ideálne je, ak majú kyselinu hyalurónovú doplnenú o kolagén a chondroitín sulfát, ktoré spolu zabezpečujú správnu štruktúru a hydratáciu spojivového tkaniva pokožky a o prirodzené antioxidanty - pycnogenol a koenzým Q10.