Dermatológia

Dermatológia

Pri niektorých stavoch pokožky, ako napríklad vážne poranenia a popáleniny, zohrávajú lokálne lieky obsahujúce kyselinu hyalurónovú (HA), prirodzený biopolymér, ktorý sa nachádza aj v ľudskom tele, kľúčovú úlohu počas procesu zjazvenia pokožky.

IBSA v oblasti dermatológie vyvinula portfólio produktov, ktoré obsahujú vysoko čistú kyselinu hyalurónovú získanú prostredníctvom certifikovaného, patentovaného, biologicky fermetačného procesu:

  •  krémové zloženie a liečivá gáza indikovaná na liečbu neinfikovaných rán a popálenín, vrátane vredov rôzneho pôvodu a pooperačných rán.
  • rovnaké farmaceutické formy sú taktiež dostupné ako synergická kombinácia HA a striebornej soli sulfadiazínu, čo je účinná antibakteriálna molekula. Táto lokálna kombinácia vedie k novým terapeutickým možnostiam na zníženie bakteriálnej záťaže pri povrchových ranách.

Rad kyseliny hyalurónovej je doplnený sprejom a gélovým zložením indikovaným na kožné podráždenia rôzneho pôvodu (t. j. vietor, slnko, chlad, pot, holenie, estetické ošetrenia a tetovania).

Spomedzi početných zdravotných stavov, ktoré môžu ovplyvňovať pokožku, je veľmi častým ochorením psoriáza, ktorá sa môže u mnohých ľudí zmeniť na skutočnú poruchu ovplyvňujúcu ich každodenný život a môže viesť k vážnym psychologickým problémom (24% pacientov s vážnou psoriázou prežíva depresie). Toto ochorenie má navyše veľmi frustrujúci model remisií a relapsov, pričom stres zohráva veľmi dôležitú úlohu.

Neexistuje žiadna liečba, no lieky s kortikoidmi ako betametazón valerát (BMV) sú vynikajúcou symptomatickou liečbou. BMV má protizápalové, antipyretické a vazokonstričné vlastnosti, vďaka ktorým je účinný pri zmierňovaní príznakov psoriázy. Toto ošetrenie sa často vykonáva v oklúzii, aby sa zvýšila jeho účinnosť.

Inovatívna BMV náplasť, ktorá bola nedávno vyvinutá a teraz je dostupná v rôznych krajinách po celom svete, kombinuje účinnosť BMV v oklúzii s riadeným uvoľňovaním aktívnej zložky, ako aj so zlepšeným súladom liečby.

dermatology-main-ITA-np.jpg