Liečba neplodnosti

Liečba neplodnosti

Ľudská reprodukcia je pravdepodobne najdiskutovanejšou oblasťou v medicíne, pretože neplodnosť je už po celú históriu ľudstva hlavným vedeckým a spoločenským problémom. Ťažkosti s počatím boli vždy vážnym problémom pre páry po celom svete. Odhaduje sa, že 15% párov v Európe a USA, 12,5% v Číne a okolo 10% v krajinách Blízkeho východu majú vážne a komplexné problémy s počatím dieťaťa, ktoré môžu spôsobiť obrovskú psychologickú záťaž.

Portfólio IBSA v tejto oblasti ponúka inovatívne a kvalitatívne nástroje na kontrolovanú ovariálnu hyperstimuláciu (COS) a podporu luteálnej fázy (LPS) v rámci techník asistovanej reprodukcie (ART).

IBSA vytvorila niekoľko farmaceutických prípravkov s obsahom vysoko čistých gonadotropínov humánneho pôvodu (HP-FSH, HP-hMG, HP-hCG) vďaka inovatívnemu čistiacemu procesu, ktorý poskytuje rozsah izoforiem inšpirovaných prírodou, pričom dodáva najvyššiu úroveň čistoty.

Vďaka technológii IBSA je teraz k dispozícii nová formulácia progesterónu na subkutánne podanie na podporu luteálnej fázy v programoch ART.

Progesterón je prirodzene sa vyskytujúci hormón vylučovaný vaječníkmi, placentou a nadobličkami. V prítomnosti vhodného estrogénu, progesterón transformuje proliferatívne endometrium na sekrečné endometrium. Progesterón je potrebný na zvýšenie vnímavosti endometria pred implantáciou embrya. Po implantovaní embrya progesterón pôsobí na udržanie tehotenstva.

Injekčný roztok progesterónu v naplnenej striekačke zabezpečuje presné denné dávkovanie účinnej látky v množstve, ktoré zodpovedá prirodzene sa vylučujúcemu množstvu hormónu v organizme. Malý objem vodného injekčného roztoku zároveň umožňuje jeho podanie pod kožu (subkutánne). Je vhodný aj pre ženy, ktoré nemôžu používať alebo netolerujú vaginálne prípravky. Neobsahuje rozpúšťadlá a konzervačné látky, ktoré sú zvyčajne pridané do injekčných prípravkov s progesterónom v olejových preparátoch. V dôsledku toho sa vedľajšie účinky, ako sterilné abscesy, zápal v mieste vpichu, alebo reakcie z precitlivenosti takmer nevyskytujú.

reproduction-main-ITA-np.jpg