Urológia a gynekológia

Urológia a gynekológia

Medzi najviac znepokojujúce stavy ovplyvňujúce kvalitu života mužov a žien sú stavy súvisiace s poruchami v panvovej oblasti.

Pacienti trpiaci opakujúcimi sa infekciami močových ciest (rUTI) majú poškodenú epitelovú vrstvu močového mechúra, v dôsledku čoho sa dráždivé látky obsiahnuté v moči dostávajú do kontaktu s tkanivom močového mechúra, spôsobujú bolesť a zápal. Porušenie epitelovej vrstvy je prítomné aj u pacientov s intersticiálnou cystitídou ( IC / BPS) a cystitídou vyvolanou chemoterapiou či rádioterapiou.

Produkty IBSA:

  • predplnená injekčná striekačka s obsahom kombinácie kyseliny hyalurónovej a chondroitín sulfátu, ktorá môže po instilácii do močového mechúra zabrániť poškodeniu urotela a podporuje proces hojenia.
  • mäkké gélové kapsule, perorálna kombinácia s obsahom kyseliny hyaluronovej a chondroitín sulfátu, v spojení s kvercetínom a kurkumínom, ktorá je vďaka svojmu antioxidačnému účinku užitočná pri liečbe panvovej bolesti a problémov spôsobených cystitídou.

Pri vaginálnych ochoreniach môže byť užitočná lokálna liečba s kyselinou hyalurónovou, vitamínom E a liposolubilným extraktom z Centella asiatica a Chamomilla vulgaris. Táto formulácia je dostupná ako vaginálne čapíky, ktoré môžu byť užitočné pri liečbe vaginálneho podráždenia, svrbenia a nekomplikovanej atrofickej vaginitídy.

IBSA sa v poslednom období zamerala aj na mužské ochorenia, ako je erektilná dysfunkcia (ED), s vyvinutím inovatívneho orodispergovateľného filmu (ODF) sildenafilu. ODF predstavuje nový systém podania lieku, ktorý umožňuje rýchle orálne rozloženie aktívnej zložky v ústach, a to aj bez potreby zapitia vodou, čím zabezpečí diskrétnu a účinnú liečbu pre pacienta.

urology-main-ITA-np.jpg