Dermatológia

Dermatológia (z gréckeho „derma“, pokožka) je odvetvie medicíny, ktoré sa zaoberá chorobami kože a kožných príveskov (chĺpkov, vlasov, nechtov, potných žliaz).

V prípade rán, popálenín alebo iných stavov spojených s pokožkou zohrávajú v procese hojenia kľúčovú úlohu lokálne lieky obsahujúce kyselinu hyalurónovú (HA), prírodný biopolymér, ktorý sa tiež nachádza v pokožke.

IBSA v oblasti dermatológie vyvinula portfólio produktov, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú získanú prostredníctvom patentovaného a certifikovaného procesu biologickej fermentácie:

Rad produktov obsahujúcich kyselinu hyalurónovú obsahuje aj kozmetické výrobky (jeden sprej a jednu gélovú formuláciu) určené na ošetrenie podráždenia pokožky rôzneho pôvodu (vietor, slnko, chlad, pot, holenie, kozmetické ošetrenie a tetovanie).

IBSA tiež vyvinula technológiu (odkaz na pagina TECNOLOGIE) na výrobu transdermálnych náplastí, čo je užitočná forma podávania na dermatologické ošetrenie vyžadujúce oklúziu.

Z rôznych zdravotných stavov, ktoré môžu mať vplyv na pokožku, je jednou z najbežnejších psoriáza. Tento stav sa môže vyvinúť v plnohodnotné zdravotné postihnutie mnohých ľudí, ktoré ovplyvní ich každodenný život a spôsobí vážne psychologické problémy (24% pacientov s ťažkou psoriázou trpí depresiou). Ochorenie sa vyznačuje aj frustrujúcou sekvenciou remisií a relapsov, v ktorých zohráva kľúčovú úlohu stres. Aj keď na tento stav neexistuje žiadny liek, liečba liekmi obsahujúcimi kortikosteroidy predstavuje vynikajúcu úľavu na jeho príznaky.

IBSA: Dermatology