Dermatológia

Dermatológia (z gréckeho „derma“, pokožka) je odvetvie medicíny, ktoré sa zaoberá chorobami kože a kožných príveskov (chĺpkov, vlasov, nechtov, potných žliaz).

V prípade rán, popálenín alebo iných stavov spojených s pokožkou zohrávajú v procese hojenia kľúčovú úlohu lokálne lieky obsahujúce kyselinu hyalurónovú (HA), prírodný biopolymér, ktorý sa tiež nachádza v pokožke.

IBSA v oblasti dermatológie vyvinula portfólio produktov, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú získanú prostredníctvom patentovaného a certifikovaného procesu biologickej fermentácie.

Rad výrobkov s obsahom kyseliny hyalurónovej zahŕňa aj kozmetické prípravky (jeden sprej a jeden gél) určené na ošetrenie podráždenia pokožky rôzneho pôvodu (vietor, slnko, chlad, pot, holenie, kozmetické zákroky a tetovanie).

Spoločnosť IBSA tiež vyvinula technológiu na výrobu transdermálnych náplastí, čo je užitočná forma podania na dermatologickú liečbu vyžadujúcu oklúziu.

Psoriáza je jedným z najčastejších ochorení, ktoré môžu postihnúť kožu. Toto ochorenie môže u mnohých ľudí prerásť do plnohodnotného postihnutia, ktoré ovplyvňuje ich každodenný život a spôsobuje vážne psychické problémy (24 % pacientov s ťažkou psoriázou trpí depresiami).
Ochorenie je tiež charakterizované frustrujúcim striedaním remisií a relapsov, v ktorom hrá kľúčovú úlohu stres. Hoci tento stav nemožno úplne vyliečiť, liečba liekmi s obsahom kortikosteroidov predstavuje vynikajúci prostriedok na kontrolu jeho príznakov.

IBSA: Dermatology