Pohybový aparát

Osteoartikulárne poruchy postihujú približne 10% svetovej populácie a možno ich rozdeliť na zápalové a degeneratívne formy. Zvyčajne sa vyznačujú chronickým vývojom, ktorý môže mať pri neliečení za následok nezvratné poškodenie kĺbových štruktúr vedúce k ťažkému zdravotnému postihnutiu. Reumatické choroby sú bolestivé stavy spôsobené zápalom, opuchmi a bolesťami kĺbov alebo svalov.

V dôsledku starnutia môžu byť lézie a poranenia, nadváha, zdedené faktory a užívanie liekov na jednej strane a nedostatok pohybu na strane druhej môžu byť ovplyvnené kĺby a súvisiace štruktúry, ako sú kosti, väzy a chrupavky, radom degeneratívnych porúch, ktoré majú negatívny vplyv na každodenné činnosti. Osteoartróza (OA) je najbežnejšia osteoartikulárna porucha a v súčasnosti predstavuje jednu z hlavných príčin zdravotného postihnutia na celom svete. V EÚ spôsobuje OA miernu až ťažkú invaliditu u asi 40 miliónov ľudí.

OA spôsobuje opotrebovanie ochrannej chrupavky a vzájomné trenie odhalených kostí, čo vedie k všeobecnému zhoršeniu kĺbov, bolesti a stuhnutiu po obdobiach nečinnosti alebo nadmerného používania. Najčastejšie postihnutými kĺbmi sú koleno, bedro a kĺby ruky. 

Osteoartikulárne portfólio IBSA zahŕňa rôzne typy produktov na perorálne a intradermálne použitie.

IBSA: Osteoarticular