Respiračné ochorenia

Respiračné ochorenia

Respiračný systém, ktorého patofyziológia sa študuje a lieči v príslušnej terapeutickej oblasti, je spolu s kardiovaskulárnym systémom, s ktorým je úzko spojená, „motorom“ nášho tela.

Respiračné ochorenia sú z hľadiska úmrtnosti, výskytu a nákladov na druhom mieste za kardiovaskulárnymi poruchami. V Európe sú hlavnými príčinami smrti dýchacích ciest zápal pľúc a chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP). Na celom svete každodenne trpia chronickými respiračnými ochoreniami stovky miliónov ľudí. Podľa globálnych odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) má 300 miliónov ľudí astmu, 210 miliónov ľudí CHOCHP a veľa ďalších má alergickú nádchu a iné, často nedostatočne diagnostikované, respiračné ochorenia.

Zmena klímy je pravdepodobným vinníkom mnohých negatívnych účinkov na naše zdravie, ako ich popisuje WHO. Očakáva sa, že v Európe a iných častiach sveta, bude v budúcnosti úmrtnosť z dôvodu chronických respiračných a pľúcnych ochorení narastať.

Okrem svojich mukolytických produktov rad IBSA zahŕňa aj ďalšie produkty obsahujúce kyselinu hyalurónovú, ktoré sú indikované ako adjuvans pri liečbe mnohých respiračných ochorení. 

IBSA: Respiratory